Menu
Promienniki podczerwieni Piotronik
  • Promiennik IH

ZASTOSOWANIE:

Promiennik charakteryzuje się efektywnością jako źródło ciepła i jest doskonałym rozwiązaniem ogrzewania przestrzeni na zewnątrz budynków, również tam gdzie ważna jest estetyka zastosowanych urządzeń. Oferujemy dwie wersje nowego promiennika. Wersja IHW zapewni komfort cieplny na użytkowanej powierzchni, przy zamontowaniu na małej wysokości oraz charakteryzuje się dystrybucją ciepła na większej przestrzeni. Wersja IHF ma bardziej ukierunkowany strumień ciepła i została przewidziana do montażu na większej wysokości.

KOMFORT:

Ogrzewacz promiennikowy wytwarza intensywne promieniowanie cieplne, które pozwala przedłużyć okres przebywania ludzi na zewnątrz budynków przy zachowaniu komfortu cieplnego. Brak ruchomych elementów powoduje, że promiennik IH jest bezgłośny w czasie swojej pracy i nie powoduje ruchu powietrza, unoszenia kurzu oraz innych niekorzystnych zjawisk z tym związanych.

DZIAŁANIE/OSZCZĘDNOŚĆ:

Promiennik wytwarza bardzo skupione ciepło, dzięki czemu możemy wybrać konkretną strefę, która ma być ogrzewana. Jest łatwy i uniwersalny w montażu. Wymaga minimalnych czynności serwisowych, które praktycznie ograniczają się tylko do jego okresowego czyszczenia. Ogrzewani są ludzie i przedmioty, a nie otaczające ich powietrze, to czyni promiennik bardzo efektywnym sposobem ogrzewania szczególnie na zewnątrz budynków. Promiennik podczerwieni jest ponadto bardziej efektywny energetycznie, bezpieczniejszy i czystszy niż stosowane na zewnątrz ogrzewacze zasilane gazem. Wysoka efektywność energetyczna będzie oznaczała dla użytkownika możliwość pokrycia zapotrzebowania na ciepło przy użyciu mniejszej ilości grzejników.

CHARAKTERYSTYKA PROMIENNIKA:

Promiennik IH jest wyposażony w lampę halogenową o bardzo dużej intensywności oraz polerowany na wysoki połysk odbłyśnik zapewniający optymalną dystrybucję ciepła. Dostarczany jest wraz z regulowanym uchwytem montażowym, umożliwiającym zamocowanie promiennika do ściany lub sufitu. Obudowa została wykonana z anodowanego aluminium oraz lekkiego stopu stali lakierowanego proszkowo w kolorze RAL 9006. Wersja IHW - szersza dystrybucja ciepła, rekomendowana wysokość zawieszenia 1,8m do 2,5m. Wersja IHF - bardziej ukierunkowana dystrybucja ciepła, rekomendowana wysokość zawieszenia 2,3m do 3,5m.